IMG 20180704 103404

Wakacje w Świetlicy Tęcza jak i filii placówki miały w tym roku formę 10 dniowego wyjazdu profilaktyczno- zdrowotnego do Gdańska oraz dwóch turnusów półkolonii organizowanych na miejscu.

 

W trakcie pobytu nad morzem wakacyjna aura sprzyja tego roku kąpielom wodnym i słonecznym, spacerom, podróżom.
Nad Bałtykiem na naszych podopiecznych czekało wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem, wizyta w Muzeum Bursztynu, rejs statkiem na Westerplatte. Dużym zainteresowaniem uczestników cieszył się wyjazd do Gdyni, gdzie zwiedzaliśmy Akwarim Gdyńskie i statek Dar Pomorza.
Dużo radości naszym „młodym naukowcom” sprawiły wizyty w Centrum Nauki Eksperyment oraza Centrum Hewelianum. To niezwykłe miejsca popularyzujące naukę w formie interaktywnych instalacji i pokazów. Poprzez łączenie nauki i zabawy dzieci miały możliwość spędzenia czasu w bardzo atrakcyjny sposób- pozwoliło to dzieciom na efektywne przyswajanie wiedzy, pomogło zrozumieć otaczające procesy, a także pobudziło ciekawość świata.
Kolejne atrakcje to gratka dla fanów futbolu- podczas pobytu dzieci miały możliwość poznania stadionu Energia. Wycieczka prowadzona była: do szatni zawodników, sali konferencyjnej w której przed i po meczach występują trenerzy drużyn, kaplicy stadionowej, strefy mixed zone, czyli miejsca z którego zawodnicy wychodzą na boisko. Ważnym punktem na trasie wycieczki było Muzeum Lechii Gdańsk. Miejscem szczególnie ważnym dla uczestników było Gdańskie Zoo- największy ogród zoologiczny w Polsce i jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc rekreacji i edukacji na Wybrzeżu.

Podczas pobytu nie zabrakło także ogniska z pieczeniem kiełbasek i dyskoteki.

Równie ciekawie swój czas wakacyjny spędzili uczestnicy 2 turnusów półkolonii. Tu również program był bardzo atrakcyjny i obejmował różnorodne zajęcia z obszarów: kultury, gastronomii i sportu. Uczestnicy mieli możliwość poznania kultury i życia w Grecji i Japonii- podczas Dnia Japońskiego i Greckiego. 

Odbywały się wyjścia na basen i do kina. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne i kulinarne oraz gry i zawody sportowe na świetlicowym ogrodzie.
Podopieczni brali udział w 2 wycieczkach: do Magicznych Ogrodów i w wyjeźzie podsumowującym wakacje do Karczmy Zacisze.

Tęczowe wakacje to zawsze bardzo aktywny czas, który pozwala naładować baterie na cały rok szkolny. Do zobaczenia za rok.

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Wyjazd profilaktyczno-zdrowotny do Gdańska został zrealzowany w ramach projektu „Więcej niż świetlica” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.